Alates kahest entusiastlikust leiutajast, kes ehitasid järelveetava saeraami ja lõid Ameerikas ettevõtte, kuni tänapäeval maailmas kitsaste lintsaagide tehnoloogias juhtpositsioonil oleva firmani – sellise tee on läbinud Wood-Mizer oma ajaloo jooksul. Sel aastal tähistab Wood-Mizeri Euroopa tehas Poolas oma hõbejuubelit.

Firma Wood-Mizer sai alguse 1982. aastal väga tagasihoidliku algatusena. Tegelikult sündis ta Indianapolise linna ühes garaažis, kus kaks sõpra, Don Laskowski ja Daniel Tekulve, alustasid tööd idee kallal muuta palkide saagimine efektiivsemaks ning ehitasid unikaalse ratastel saeraami. Koos selle leiutisega avanesid uued võimalused. Äkki selgus, et iga inimene, kes vajab saematerjali, võib sobiva palgi lihtsalt saagida talle vaja minevaiks toorikuiks. Ja algaski revolutsioon metsatöötlemisäris!

Indianapolises 1982. aastal ehitatud vabrik lasi juba esimesel viiel aastal välja üle 2500 pingi. Hinna poolest soodne saeraam, mis muudab palgid kvaliteetseks saematerjaliks ja seejuures toodab igast palgist ühe laua enamgi kui teised saagimistehnoloogiad – need Wood-Mizeri seadmete erisused tõid kaasa tohutu edu ja tunnustuse puidutöötlejate hulgas üle maailma.

1990. aastal võttis ettevõte vastu tähtsa otsuse viia oma toodang Euroopa turule. Algul toodi sisse USA-s kokku pandud pinke, aga kuna nõudlus Euroopas aina kasvas, algas tootmiskeskuse ehitamine. See oli huvitav aeg täis uusi võimalusi, mis laienesid iga päevaga, kui Ida- ja Kesk-Euroopa riigid avanesid maailmale ning said globaalse turu osaks. Seepärast saigi Wood-Mizeri Euroopa tehas ehitatud Poolasse Koło linna, kust ettevõtte toodangut tänapäeval tarnitakse Euroopasse, Aasiasse ja Aafrikasse.

See toimus 1990. aasta suvel. Ja täna kuulub Wood-Mizer Industriesi tehas oma valdkonna eestvedajate hulka, kujundades tööstusharu arengut. Toome teie ette mõned muljetavaldavad faktid Poola keskel Kolo linnas asuva Wood-Mizeri Euroopa tootmiskeskuse 30-aastase teekonna kohta

• Wood-Mizeri tehas on varustatud nüüdisaegsete robotiseeritud metallitöötlemisseadmetega Jaapanist ja Saksamaalt ning investeerib pidevalt uusimatesse tehnoloogiaseadmetesse.

• Tsehhi-, lao- ja kontoriruumid kogupinnaga üle 15 000 ruutmeetri on paigutatud 9 hektari suurusele territooriumile.

• Spetsiaalselt puidu töötlemiseks välja töötatud ning selles harus kvaliteedietaloniks saanud Wood-Mizeri lintsaagide tootmine on sertifitseeritud ISO 9001: 2015 järgi. Wood-Mizer TOOLSi lõikeriistade sortimenti kuulub üle 2500 näidise kitsaid ja laiu lintsaage, höövelnuge, raamsaage, plaatsaage; sortiment täieneb pidevalt.

• Wood-Mizeri Euroopa tehases töötab ligikaudu 400 inimest. Wood-Mizer tõstab pidevalt personali kvalifikatsiooni. Tootmine täieneb LEAN Manufacturing meetodite kasutamisega.

• Wood-Mizeri tarindusbüroo on koos oma Ameerika kolleegidega töötav kõrge kvalifikatsiooniga inseneride meeskond, kes töötab välja unikaalseid tehnoloogilisi lahendusi efektiivseks puidusaagimiseks. Sealhulgas on uus tööstusseadmete liin TITAN – see on puidusaagimistehaste projekteerimine ning tellijate konkreetsetele soovidele vastavate seadmete väljalase.

• Wood-Mizeri Poola tehas tarnib seadmeid ning tööriistu Euroopasse, Ameerikasse, Aasiasse ja Aafrikasse. Tänases maailmas toetab tehnoloogiliste seadmete kvaliteeti hooldusteeninduse kättesaadavus. Wood-Mizeri tööriistaladude ja kogenud spetsialistidega teeninduskeskused töötavad 110 riigis.Täna pakub Wood-Mizer lisaks lintsaepinkidele ka lintsaage. Hiljuti liitus Wood-Mizeri korporatsiooniga veel üks Rootsis asuv ning kompaktseid, universaalseid ja kõrgekvaliteetseid höövel- ja freespinke tootev Euroopa tehas. Sel viisil saab teoks Wood-Mizeri idee tarnida seadmeid, mis töötlevad puitu alates palgist kuni valmistooteni välja.

Alates asutamise hetkest on Wood-Mizer välja lasknud üle 100 000 lintsaepingi, mis töötavad täna üle kogu maailma. Liituge Wood-Mizeri perega.Liituge meie uudiskirjaga
Teile saadetakse e-posti teel eksklusiivseid eripakkumisi, teavet uute toodete kohta ja kutseid eriüritustele!