Välja on tulnud Wood-Mizeri LT15 saeraami mobiilne versioon

07.10.2020
LT15 sari on Wood-Mizeri lintsaeraamide suur perekond, mis hõlmab selliseid pingimudeleid nagu LT15START, LT15CLASSIC ja LT15WIDE. „Kuni 2017. aastani lasi Wood-Mizer välja LT15 pinkide tugiraamistikke, mida kasutati vaid saeraami ühest kohast teise transportimiseks. Saabudes tuli raamistik demonteerida ning saeraamil sai töötada kui statsionaarsel pingil,“ selgitab Wood-Mizeri konstrueerimisbüroo korporatiivdirektor Roman Frontczak. „Nüüd oleme LT15STARTi ja LT15CLASSICu konstruktsiooni täielikult ära muutnud, et neid saaks kasutada mobiilsete saeraamidena, mis omakorda tähendab seda, et pingil töötamiseks ei ole tugiraamistiku eemaldamine enam vajalik.“
Transportimise komplekt sisaldab ratastega telge, tugirattaga pukseerimishaaki, pidurit (ainult kuni 1300 kg koormaga teljele), 8 reguleeritavat tuge, valgussignaali laternaid, külgmisi gabariittulesid ja piirdeid. Täiendavalt on võimalik tellida rampe ja käsivintsi palkide pealelaadimiseks. Komplekt on valmis projekteeritud mudelitele LT15START ja LT15CLASSIC koos S3 sängiga, mis koosneb kolmest moodulsektsioonist.
Wood-Mizer kasutab kahte liiki telgi: koormale 750 kg, mis on kasutatav kergemas LT15STARTi mudelis, ning koormale 1300 kg LT15CLASSICu mudelis. 1300 kg teljel on sisseehitatud pidurimehhanism.
Pingi ettevalmistamiseks tööks pärast selle transportimist peab operaator alla laskma kaheksa tuge ning reguleerima nende kõrgust, võtma rataste pealt ära tiivad ning välja võtma transportimise ajal pingi masti fikseeriva tihvti. Pärast seda on pink valmis tööks.
Mobiilne pink LT15 tarnitakse lahtivõetud kujul: saepea ja sängi sektsioonid on ühel alusel ning transportimise komplekt teisel alusel. Kui pinki on plaanis pukseerida avalikel teedel, tuleb see haagisena registreerida. Wood-Mizer annab välja selleks protseduuriks vajalikud dokumendid, kuid pingi paneb antud juhul kokku Wood-Mizeri spetsialist.
„Seda mudelit välja töötades võtsime me aluseks LT15 pingi ning tegime palju muudatusi masti, saepea ja sängisektsioonide konstruktsioonis,“ jätkab Roman Frontczak. „Lisaks parandasime sängi stabiilsust transportimise ajal. Kõik valgussignalisatsiooni juhtmed asuvad sängi sees. Juhtimispult ja skaala võivad olla monteeritud kahes eri asendis: sängi kasutamiseks kas statsionaarse või mobiilse versioonina.“
Mitmete konstruktsioonimuudatuste tõttu ei hakka Wood-Mizer transportimise komplekti pakkuma eraldiseisva seadmena varasemalt välja lastud LT15 pinkide jaoks.
Ettevõte Wood-Mizer on LT15 pinke tootnud juba mitu aastat ning selle ajaga on need pingid saanud saemeeste eelistatuimaks valikuks üle kogu maailma. Nende pinkide tähtsaimateks omadusteks, lisaks nende mõistlikule hinnale, on vastupidavus, pikk eluiga ja katkematu töö. Uus mobiilne LT15 pink loob lisahüvesid väiksemate saeveskite omanikele, farmeritele, mõisnikele ning alustavatele puidutöötlejatele.
Lisainformatsiooni või kommertspakkumise saamiseks võtke ühendust kohaliku Wood-Mizeri esindusega.