Farm Saksamaal muutis saeraamiga Wood-Mizer LT70 oma tegevuse mitmekesisemaks ja suurendas tulusid

Farm Saksamaal muutis saeraamiga Wood-Mizer LT70 oma tegevuse mitmekesisemaks ja suurendas tulusid

 

Wood-Mizeri saetööstuse seadmetega saavad farmerid kohalikku puitu maksimaalselt tõhusal viisil ära kasutada ning muuta oma tegevust mitmekesisemaks ja saada kasumit.   

Andreas Piehli farm asub Elbe jõe kaldal imepisikeses külas Barnitzis. Selle koha eest on perekond hoolitsenud juba neli põlvkonda. Farmis aretatakse traditsiooniliselt veiseid, keda Andreasel on kokku umbes 280. Farm laiub 160 hektaril, kus on rohumaad, metsad ning põllud maisile, teraviljale ja rapsile.

Oma farmeritee alguses omandas Andreas põllumajandusalase hariduse ja sai töökogemuse teises farmis. Sel ajal juhtis pereäri Andrease isa ja Andreas otsis võimalusi, kuidas pereärisse panustada ja seda mitmekesisemaks muuta. Kord nägi Andreas ühel näitusel Wood-Mizeri mobiilset saeraami ja mõistis, et sellest tööpingist võib saada nende farmi uus võimalus. 1996. aastal soetas ta bensiinimootoriga saeraami LT40 ja hakkas osutama mobiilset saagimisteenust.

 

 

2003. aastal farm laienes naaberkrundi arvelt ja Andreasele tuli kohe tööd juurde. Järgnevatel aastatel remontis ta ära ja ehitas ümber peaaegu kõik ehitised farmis, kasutades selleks enda metsast saadud puitu. Selline kooslus nagu puit enda metsast ja saagimine enda lintsaepingil osutus majanduslikult väga tõhusaks ja õigustas end Andrease farmis täielikult.

Varsti läks Andreas üle diiselmootoriga lintsaepingile LT40 ja seejärel juba palju võimsamale elektrilisele saeraamile LT70. Elektrilise tööpingiga muutus saagimine statsionaarseks ja palju paremini juhitavaks. Wood-Mizeri saepinkide hulka kuuluv mudel LT70 on professionaalsete masinate seas kõige võimsam ja selle peamine erisus on lõikamise kiirus. Suur kiirus ja samal ajal täpne lõige saavutatakse kasutades võimsat 18,5 kW mootorit, palkide pealelaadimiseks täisajamiga kiirelt toimivat hüdraulikat, saepea ette/taha ja üles/alla liikumist tagavaid mootoreid, ning erinevaid väiksemaid seadmeid, mis teevad operaatori töö oluliselt mugavamaks, näiteks elektroonilist joonlauda Setworks, kahepoolset saepesu LubeMizer, saagimislaiuse elektrilist seadistust ja debarkerit. Võrreldes teiste LT mudelitega on tööpingil LT70 suurema, 600 mm läbimõõduga malmist sae rihmarattad, mis suudavad töötada lintsaagidega laiusega alates 38 mm kuni 50 mm. Ka see annab oma panuse, et lõikamine oleks kiirem. 

 

 

Andrease saeraam LT70 saeb palgid servamata laudadeks ja prussideks. Pärast tööpinki LT70 kasutab Andreas väikest servamispinki Wood-Mizer EG100. See on kompaktne masin, mis servab lauad pikisuunaliselt mõõtu. Pange tähele, et Wood-Mizer toodab tööpinki EG100 nii elektrimootoriga, nagu on Andrease farmis, kui ka tellimusel bensiinimootoriga.

Pärast orkaani jäi maapinnale palju murdunud puid, peamiselt kuivad kuused. Nõudlus puidu lahtisaagimise teenuse järele kasvas oluliselt ja see pani Andrease mõtlema äri laiendamisele. Ta lõi puidu lahtisaagimisega ja sellega kauplemisega tegeleva ettevõtte Holzhandel AP, kuhu soetas terrassilaudade tootmiseks täiendavalt Wood-Mizeri seadmeid. Laiendades oma pakkumist ja lisades erinevaid puuliike, on Andreasel nüüd oluline varu ümarpuitu ja ta valmistab tellimuse järgi saematerjali nii eraklientidele kui ka puuseppadele.

 

 

Täna töötab perefarmis Andreas, tema naine Anja ning täiskoormusega ja osalise tööajaga töötajad. Kui on vaja, siis ulatavad abikäe ka nende pojad ja vanemad. Poeg Max omandab haridust põllumajanduses ja perefarm õitseb, ühendades põllumajanduse, saetööstuse ja puiduga kauplemise.

***

Liituge meie uudiskirjaga
Teile saadetakse e-posti teel eksklusiivseid eripakkumisi, teavet uute toodete kohta ja kutseid eriüritustele!