Uudised

Wood-Mizeri puidutöötlemispingid messil LIGNA 2023

24. mai 2023

Wood-Mizeri puidutöötlemispingid messil LIGNA 2023

Euroopa metsatööstuse suurimal messil LIGNA 2023 esitles ettevõte Wood-Mizer oma puidutöötlemise seadmete kogu tootevalikut, sealhulgas kuulsat puidutöötlemispinkide sarja ja seadmeid puidust valmistoodete tootmiseks. Omades 40 aastast kogemust esmaklassiliste saepinkide tootmisel, on Wood-Mizer välja töötanud puidutöötlemispinkide sarja, mis kinnitab ettevõtte deviisi „From Forest to Final Form“ ehk „Metsast valmistooteni“. Lisaks enimmüüdud mudelitele esitles ettevõte Wood-Mizer oma uusimaid tooteid – höövel-freespinki MP280 ja formaat-juurdelõikuspinki MS750.
Ettevõtte MoReTENs asutaja Bo Mårtenssoni poolt 1990ndatel aastatel välja mõeldud puidutöötlemispingid ja seadmed leidsid laia tunnustust ja olid populaarsed nii professionaalide kui ka asjaarmastajate seas, kelle jaoks on oluline saada taskukohase hinnaga universaalsus, täpsus ja pikaajalisus. Alates 2017. aastast toodab Wood-Mizer kompaktseid ja kergeid puidutöötlemispinke ning pakub teadmisi pinkide projekteerimise ja tootmise kohta. Samuti tarnib puidutöötlemisseadmeid oma kogenud edasimüüjate võrgustiku kaudu igasse maailma nurka.

Puidutöötlemispingid on mõeldud puidust valmistoodete nagu põrandalaudade, fassaadipaneelide ja vooderdiste, akende ja uste raamide, liistude, dekoratiivsete toodete jne kiireks ja tõhusaks tootmiseks. See on ideaalne töövahend igale puusepale – nii algajale, kes alles õpib, kui ka suurtele ettevõtetele, mis otsivad tõhusamaid tootmisviise.


'

Messil LIGNA esitletud puidutöötlemispinkide valikus olid neljapoolsed hööveldus-freespingid MP360 ja MP280 (uudis), kahepoolne pikifreespink MP200, kombineeritud hööveldus-freespink / pikisuunaline servamispink MP220, höövel-paksusmasin MP160, kombineeritud multihöövelduspink MP180, paneelide formaat-juurdelõikuspink MS750 (uudis). Lisaks juba nimetatud puidutöötlemismasinatele esitles Wood-Mizer uut sarja MES Dust Collection System, mis on mõeldud saepuru ja puitlaastude tõhusaks eemaldamiseks tsehhides. Pakkumine sisaldab Wood-Mizer TOOLSi kataloogist kõiki vajalikke instrumente ja tarvikuid, nagu sirged, profiil- ja spiraalhöövelnoad, vertikaalsed ja horisontaalsed lõikepead, terad ketassaele, puurid jms.

Kõikidel Wood-Mizeri puidutöötlemispinkidel on mõned ühised omadused:

•    neljapoolsetel höövel-freespinkidel on ülemine, alumine, parem ja vasak lõikepea, mis võimaldab plaati igast küljest töödelda, lastes materjali läbi pingi vaid ühe korra. Iga lõikepead juhib eraldi mootor, mis tõstab tõhusust ja vähendab energiakulu. Profiilnugade vahetamine lõikepeades käib lihtsalt ja kiiresti. Wood-Mizer TOOLSi kataloog sisaldab palju erineva kuju ja profiiliga nuge.

•    Malmist töölauad tagavad puidu töötlemiseks stabiilse aluse, vähendades vibratsiooni ja lõikamisel ebatäpsust. Kvaliteetne malm tagab suurema tugevuse, töö- ja kulumiskindluse. Etteandmis- ja mahalaadimislauad on valmistatud kvaliteetsest terasest.

•    Höövel-freespingi ergonoomilises juhtimises kasutatakse kergesti ligipääsetavat juhtpaneeli, millel on eraldi lülitid iga lõikepea jaoks. Lõikamise parameetreid (laius, kõrgus) on kerge reguleerida lihtsate ja usaldusväärsete lahenduste abil (käepidemed, hoovad).

•    Ratastega kompaktne ja kerge konstruktsioon teeb pingi liigutamise töökoja lihtsaks. Lisaks on kõigil puidutöötlemispinkidel avad tolmu, saepuru ja puitlaastude eemaldamiseks.

•    Kõik Wood-Mizeri puidutöötlemispingid toodetakse Euroopa Liidus, kasutades tuntud tarnijate tooraineid ja parimat saadaolevat tootmistehnoloogiat. Wood-Mizer pakub kõikidele puidutöötlemispinkidele kaheaastast garantiid ja müügijärgset hooldust.

Messi LIGNA ajal esitles ettevõte Wood-Mizer mitut uut puidutöötlemispinki – höövel-freespinki MP280 ja paneelide formaat-juurdelõikuspinki MS750.

Puidutöötlejate pidevalt kasvava nõudluse rahuldamiseks töötas Wood-Mizer välja teise põlvkonna neljapoolse höövel-freespingi, mille aluseks on maailma kõige populaarsema pingi MP260 kontrollitud konstruktsioon. Uus höövel-freespink MP280 on funktsionaalne ja universaalne puidutöötlemisseade, millele on lisatud mõned täiustatud pingi MP360 tehnilised lahendused.

Formaat-juurdelõikuspink MS750 on varustatud tugeva malmist lõikeplokiga, lõikekettaga ja täpse alumiiniumist liikuva lauaga (kelguga). Pink töötati välja puidutöökodade ja mööblitootjate jaoks, kes otsivad tõhusamaid viise erineva puitmaterjali täpseks kalibreerimiseks ja saagimiseks. Messil LIGNA lõikas formaat-juurdelõikuspink MS750 täispuidust laudu, paneele ja plaate.

Messil LIGNA 2023 demonstreeris ettevõte Wood-Mizer oma soovi aidata klientidel arendada puidutöötlemisega seotud projekte, ettevõtteid ja loomingulisi plaane. Selliste puidutöötlemispinkide, mis on kompaktsed, multifunktsionaalsed ja hea hinnaga ning võimelised tootma kõrge kvaliteediga valmistooteid, väljatöötamine ja tootmine avab veelgi sügavamalt Wood-Mizeri deviisi „From Forest to Final Form“ ehk „Metsast valmistooteni“ tähendust.


***

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus