Uudised

Wood-Mizer Systemsi saeliinid messil LIGNA 2023

19. mai 2023

Wood-Mizer Systemsi saeliinid messil LIGNA 2023

Wood-Mizer Systemsi saeliinid on nüüdisaegsed ja terviklikud tehnoloogilised lahendused ettevõtetele, mis soovivad suurendada tõhusust ja automatiseerida tootmisprotsesse. Kõiki liine saab saetööstuse ettevõtete vajadustele vastavalt paindlikult seadistada ning Wood-Mizeri maailmatasemel hooldus ja tugi tagavad katkematu töö ja tehnilise hoolduse. 2023. aasta mais toimunud messil LIGNA külastasid mitmed ettevõtjad Wood-Mizeri stende, kus töötasid Wood-Mizer Systemsi saeliinid.

Messil LIGNA esitles ettevõte Wood-Mizer oma parimaid ja eesrindlikumaid saeliine Wood-Mizer Systems, sh ühte, mis põhineb tööstuslikul pingil WB2000 ja on mõeldud suures mahus puidu saagimiseks, ning teist, mis põhineb kahekordsel vertikaalsel saeraamil TVS-HD ja on mõeldud palkidest kaubaaluste valmistamiseks. Lisaks demonstreeris ettevõte Wood-Mizer oma kõige moodsamat lahendust rasketes tingimustes töötamiseks – optimeerivat servamispinki EA3000.

Wood-Mizeri saetööstuse tooted äratavad tööstusharus tähelepanu, kuna neil on konkurentide pakutavate sarnaste lahendustega võrreldes taskukohasem hind ja madalamad hoolduskulud. Wood-Mizeri individuaalselt projekteeritud saeliinid võimaldavad igast palgist saada maksimaalse tootlikkuse võimalikult väheste jäätmetega. Konstruktsiooni väljatöötamisel on arvestatud klientide konkreetseid vajadusi, mistõttu on saetööstustel võimalik tööjõukulusid hoida kokku ning kasutada tootlikkuse suurendamiseks automatiseerimist ja intelligentsed lahendusi.

Sellest ajast, kui tõime 2015. aastal turule tööstusliku saepingi WB2000, on mitmed maailma saetööstused selle seadme endale paigaldanud ja tänu sellele suurendanud oma tootlikkust kaks kuni kolm korda. Tööstuslik saeraam Wood-Mizer WB2000 on masin, mis ühendab endas nii kitsaste kui ka laiade lintsaagide tehnoloogiate eelised: tõhusalt saagiv saepea, mis on mõeldud töötamiseks 50 mm või 75 mm laiuse teraga või stelliit-lintsaega laiusega 100 mm, massiivne säng koos palkide manipuleerimiseks mõeldud hüdraulikaga ja palju teisi kasutusmugavuse tagamiseks mõeldud funktsioone.

Messil LIGNA oli tööstuslikul saeraamil WB2000 uus kabiin, mis suurendab operaatori turvalisust ja mugavust. Isoleeritud ja avar kabiin tagab mugava töökeskkonna ja annab hea ülevaate saagimise alast. Kabiinist on saeraami lihtne juhtida tänu protsessi jälgivatele videokaameratele (kuni neli) ning kahe juhtpuldiga 12-tollisele puuteekraanile, millega saab aktiveerida funktsioone ja seadistada saagimise parameetreid.

Sängi nüüdisaegne ja eriti tugev 6-tonnise kandevõimega konstruktsioon on ehitatud kahele tugevale C-kujulisele terastalale (400 × 110 mm). Sängil on palkide liigutamiseks kõige modernsemad hüdraulilised funktsioonid, sh klambrid, kettpööramise seadmed, etteanderullikud, külgtoed ja otsmised klambrid. Hüdraulikasüsteemi komponendid on modulaarsed ja neid saab konstruktsioonile lisada vastavalt klientide individuaalsetele soovidele.

Tööstuslikku saeraami WB2000 saab kasutada nii tõhusa autonoomse masinana kui ka osana tööstuslikust saeliinist saematerjali suures mahus efektiivseks ja automatiseeritud tootmiseks. Suur valik hüdraulikakonfiguratsioone ja sängipikendusi teevad saeraamist WB2000 universaalse tööpingi erineva läbimõõdu, pikkuse ja tihedusega palkide saagimiseks.

Palkide ladustamise ja laadimise rambiga, sorteerimislauaga ning kahe võlliga multisaega MR200 saeraam WB2000 on suure tootlikkusega saeliin suurtele saetööstustele. Ramp palkide kiireks ja ohutuks pealelaadimiseks on 3,6–6 meetrit pikk ja sellel on 2 või 3 transpordiketti. Saeraami WB2000 taga asub modulaarne sorteerimislaud materjali automaatseks vastuvõtuks ja selle suunamiseks edasisele töötlusele. Üksikuid mooduleid (igaüks 3 meetrit pikk) saab ühendada gruppidesse ja lisada sorteerimistaskute loomise jaoks. Liin võib olla varustatud täiendavate tööpinkidega, näiteks võivad vasakul ja paremal küljel olla suunavad konveierid või kogumistaskud, lõike- või multisaed. Samuti võib paigaldada sorteerimiskonveieri, transpordiprussi multisaele ja hakkepuidu purusti.

Kahe võlliga multisaag MR200 Double Arbor Multirip on suurepärane tööstuslik masin, mis võimaldab suurendada saetsehhi tootlikkust ning vähendada prusside saagimisel aega ja tööjõukulusid. Arvestades multisae MR200 usaldusväärsust, täpsust ja universaalsust, on see kasulik investeering suurtele tootmisettevõtetele. Selle kompaktse ja funktsionaalse konstruktsiooni hulka kuulub tsentraliseeritud juhtpaneel, etteande muudetav kiirus (1,5–15 m/min), saetee lasernäitajad, etteande abirullikud, tugevad etteande ja mahalaadimise moodullauad, kolm ajami survevaltsi ja valikuliselt sisseehitatud purustaja. Saeraamil MR200 võib igal võllil olla kuni 12 ketassaagi, mis kiirendab oluliselt lõikamise protsessi. See võib lõigata saematerjali laiusega kuni 540 mm ja paksusega kuni 200 mm.
Messil LIGNA esitles ettevõte Wood-Mizer ka kahekordset vertikaalset saeraami TVS-HD, millel on kaldramp palkidele, seadmed materjalide sorteerimiseks ja tootmise optimeerimiseks kaks täiendavat pinki: horisontaalne jaotuspink HR500 ja laudade servamispink EG800. Liin töötati välja vastuseks kaubaaluste tootjate vajadustele, kes soovisid saada puidust suuremat tootlust, säästa energiat, vähendada tehnilist hooldust ja tööjõukulusid.

Kahekordne vertikaalne saeraam TVS-HD on saetööstustele mõeldud säästlik, universaalne ja suure tootlikkusega lahendus, mis eristub usaldusväärsuse ja pikaajalisuse poolest. Saeraami paigaldamise ja garantiiperioodi ajal ning pärast garantiiperioodi on tagatud suurepärane tehniline tugi. TVS-HD lõikab ühe töökäiguga kuni 450 mm läbimõõduga ja kuni 2,5 m pikkustel palkidel kaks pindlaua kihti mõlemalt poolt. Kaks saepead töötavad kahe 18,5 kW võimsusega elektrimootoriga. Pingutuse tsentraliseeritud hüdraulikasüsteem reguleerib korraga mõlemat lintsaagi (laiusega 50 mm või 32–38 mm, pikkusega 4670 mm). Tõstetud ergonoomilise juhtpaneeliga saab operaator valida vajaliku lõikesuuruse – tööpink kohandub automaatselt sellele mõõdule ja enne saagimist ei ole vaja palke sorteerida.
Masin TVS-HD on etteandeks varustatud kaldrambiga, mis annab pöörajale automaatselt palke. Pneumaatiliste haamrirullikutega pööraja pöörleb etteande pool ja positsioneerib materjali liikuvale ketikonveierile. Edasi liiguvad palgid surverullide abil, mis tagavad lõikamise ajal maksimaalse stabiilsuse. Pärast lõikamist suunavad pindlaudade eemaldamise süsteemi külgmised kettad materjali tööpingi alla paigaldatud konveieritele.

Kaubaaluste tootmise tõhususe tõstmiseks on vaja optimeerida teatud saagimisprotsesse, nagu näiteks prusside valmistamine või laudade servamine. Seetõttu töötab tööpink TVS-HD kõige paremini koos mitmepealise horisontaalse saepingiga HR700 ja tööstusliku servamispingiga EG800.

Horisontaalne mitmepealine saepink HR700 on mõeldud kasvavatele ja laienevatele saetööstustele. Selle modulaarne konstruktsioon võimaldab kasutada kuni kuute saepead ning kõigest ühe töökäiguga muuta suured prussid kuueks lauaks ja üheks plaadiks. Saepingi HR700 standardvarustusse kuulub kahepealine moodul ja seda saab igal ajal lisamoodulite lisamisega laiendada. Saepead kasutavad 32–38 mm laiuseid ja 4670 mm pikkuseid terasid, mis töötavad elektrimootoritega võimsusega 11, 15 või 18,5 kW ja võimaldavad töödelda 400 mm × 400 mm suuruseid prusse. Mudelil HR700 on lisaks kogu laiuses prusse toetav kahekihilisest terasest konveieriliin, konveieril liikuvatele palkidele täiendava surve osutamiseks tappidega etteanderullikud, terade tsentraliseeritud pingutus- ja määrimissüsteem igale kahe peaga moodulile ning lühikeste prusside jaoks lisarullikud. Juhtimisjaamas võib ka olla elektrooniline joonlaud Setworks ja saepeade tõstmise/langetamise elektriline süsteem.

Tööstuslik servamispink Wood-Mizer EG800 on universaalne masin, mis ühendab endas servamispingi ja multisae funktsioonid. Selle peamine funktsioon on suurel kiirusel kuni 50 mm paksuste laudade pikisuunaline servamine. Kuni 110 mm paksuse materjali lõikamisel võib see töötada etteandel väiksemate kiirustega. Mudel EG800 on saadaval 30–55 kW võimsusega mootoritega, mis panevad tööle neli ketassaagi (maksimaalne läbimõõt 400 mm) 60 mm läbimõõduga võllil. Lisatihenditega võib saed paigaldada selliselt, et saab valmistada erinevate mõõtudega tooteid. Etteande kiirust reguleeritakse elektroonilise seadmega vahemikus 0–50 m/min, kui tööpink töötab eraldi, või kuni 130 m/min, kui see on ehitatud tehnoloogilise saeliini sisse. Rullikutega etteande-/mahalaadimislauad tagavad ohutu ja mugava töö. Materjal siseneb läbi 640 mm × 120 mm suuruse kaitsekardinaga akna ning suunatakse sisemusse nelja alumise rulliku ja kahe ülemise survevaltsiga. Valikuliselt võivad servamispingil/multisael EG800 olla Setworks-seade sae asendi reguleerimiseks operaatori paneelilt, neli saetee lasernäidikut laudade mugavaks joondamiseks etteandelaual, etteande-/mahalaadimislaudade pikendused ja lintkonveier saepuru jaoks.

Eraldi stendil esitles ettevõte Wood-Mizer saetööstusele mõeldud kõige uuemat kõrgtehnoloogilist lahendust – optimeerivat servamispinki EA3000. See kasutab laudade pikisuunalisel servamisel maksimaalse täpsuse saavutamiseks ja jäätmete minimeerimiseks esmaklassilist videoskaneerimise tehnoloogiat. Kõik toimingud alates materjali etteandest, skaneerimisest, positsioneerimisest kuni saagimiseni tehakse automatiseeritult. Servamispingil EA3000 on 2 × 30 kW mootorid (valikuliselt 2 × 45 kW) ja need võimaldavad tõhusalt lõigata kuni 550 mm laiusega ja kuni 100 mm paksusega materjali. Etteande kiirusega 150–250 m/min võib tootlikkus olla kuni 16 lauda minutis. Lõikamise protsessis kasutab masin kahte tsentreeritud tera läbimõõduga 450 mm. Servamispingi EA3000 standardvarustuses on saagide asendi reguleerimiseks elektriline servosüsteem, laua automaatne joondamine, statsionaarne juhtimisjaam, materjali optiline skaneerija ja süsteemi juhitavad pneumaatilised pressid. Valikuliselt võib servamispink EA3000 olla varustatud laua ristlõikelise skaneerimise süsteemiga.
Ettevõttega Wood-Mizer Industrial Sawmilling Solutions ootame koostööd tegema keskmisi ja suuri puidutöötlemise ettevõtteid. Wood-Mizeri inseneride meeskond on eesmärgile pühendunud ning valmis jagama oma teadmisi ja kogemusi, aidates nii teie äril laieneda ja edukas olla.

***

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus