Uudised

Wood-Mizer messil LIGNA 2023:  FROM FOREST TO FINAL FORM – METSAST VALMISTOODANGUNI

18. mai 2023

Wood-Mizer messil LIGNA 2023: FROM FOREST TO FINAL FORM – METSAST VALMISTOODANGUNI

Saksamaal Hannoveris toimunud messil LIGNA 2023 tutvustas Wood-Mizer mitmeid uusi lahendusi ja pinke, mis võimaldavad klientidel olla konkurentsivõimelised ja ajaga kaasas käia, realiseerida erinevaid puidutöötlemisega seotud projekte ning teenida raha, muutes palke valmistoodanguks. Ettevõte jääb truuks oma motole From Forest to Final Form ehk Metsast valmistoodanguni.

Teenime raha puidu saagimisega

Messil LIGNA pani Wood-Mizer üles korraga kaks ümarpalkide töötlemise tööstuslikku liini. Liinid on sünkroonis töötavad pingid, millega on ühendatud materjali transportimise konveierisüsteem, mis sorteerib ja liigutab edasisele töötlemisele saematerjali, pindlaudu, lõikmeid ja saepuru, mistõttu saab ära kasutada 100% puidulist toorainet.

Esimene liin on tehtud Wood-Mizeri lipulaeva ehk tööstusliku saeraami WB2000 põhjal, millele on lisatud hüdrauliline pealelaadimisramp palkide etteandmiseks, sisse on ehitatud automaatne konveier valmislaudade sorteerimiseks ja esmakordselt ka tööstuslik kahe võlliga multisaag MR200. Pinki WB2000 esitleti messil LIGNA koos uue operaatorikabiiniga, kus operaator võib mugavates tingimustes kangiga juhtpuldiga juhtida liini kõiki funktsioone, alates palkide pealelaadimisest ja nende positsioneerimisest sängis kuni saagimiseni ja valmislaudade pingilt eemaldamiseni nende edasiseks töötlemiseks.Wood-Mizeri saeliinide eelised:
•    Palkide eelnev sorteerimine ei ole vajalik
•    Saab saagida suuri palke läbimõõduga kuni 92 cm
•    Ei ole vaja eraldi koorimisseadmeid (WB2000 pingil on sisseehitatud debarker palkide koorimiseks just seal, kus lintsaag puutub kokku puiduga, pikendades nii sae eluiga)
•    Kasutatakse odavaid ja kergesti hooldatavaid lintsaage laiusega 50–75 mm
•    Vaja on väga vähe personali: üks operaator juhib WB2000 pingi tööd ja veel kaks inimest töötavad multisaega MR200
•    Pingil on kõrge tootlikkus ning säästlikud ja madala energiatarbimisega elektrimootorid

Wood-Mizeri teine tööstuslik liin muudab palgid kaubaalusteks. See koosneb kahekordsest vertikaalsest saeraamist TVS HEAVY DUTY (see on uus versioon, mida esmakordselt esitleti messil LIGNA 2023), pealelaadimisrambist ja sorteerimisseadmetest, horisontaalsest kahe saepeaga saepingist HR700 ja servamispingist EG800 pindlaudade töötlemiseks.

Eraldi stendil esitles Wood-Mizer oma hiljuti loodud allüksust Wood-Mizer Systems, mis on spetsialiseerunud individuaalsete tellimuste alusel ja ettevõtete spetsiifilistele vajadustele vastavate tööstuslike saeliinide projekteerimisele ja tootmisele.Suurendame tootlikkust

Saetööde tootlikkuse suurendamiseks on üks laialdaselt kasutatav võimalus lisada saeraamile servamispink või multisaag. Sellisel juhul valmistab lintsaeraam servamata lauad, mis seejärel lastakse läbi ketassaega servamispingi.

Wood-Mizer esitles messil LIGNA mitmeid servamispinke erinevate vajadustega ettevõtetele: pinkidel on erinev võimsus, tootlikkus, saagimise mõõdud ja hind.

Saate valida kompaktse servalõikuri EG100 kas elektrilise 7 kW mootoriga või 14 hj bensiinimootoriga ja kahe 250 mm läbimõõduga saega, kui soovite individuaalset ja ka mobiilset saemeest. Samas on kõige populaarsemal servamispingil/multisael Wood-Mizer EG300 kas 15 kW või 18,5 kW elektrimootor, eraldiseisev elektroonilise joonlauaga pult ning 2–5 ketassaagi läbimõõduga 350 mm.

Wood-Mizeri tööstuslike liinide stendil töötasid järgmiste pinkide tööstuslikud versioonid: servalõikur EG800, millel on 30–55 kW mootor ja neli saagi läbimõõduga 400 mm, samuti kahe võlliga multisaag MR200, millel on 2×15 kuni 2×30 kW mootorid ja kuni 12 saagi igal võllil ning mis on võimeline saagima kuni 200 mm läbimõõduga prusse.Liigume suurte palkide suunas

Olukord toormeturul avab saemeestele uusi töönišše. Raskesti transporditavate ja saetavate väga suurte palkide hea kättesaadavus ja odavus ajendas ettevõtet Wood-Mizer looma oma klientidele valiku WIDE (LAI), kus saepea saab paigaldada LT seeria pinkidele. Messil LIGNA esitletud pingid LT15WIDE, LT20WIDE, LT40WIDE ja LT70WIDE on võimelised saagima 90–105 cm läbimõõduga palke.

Veel rohkem võimalusi laiade puidust laudade ja plaatide töötlemiseks annab lintsaepingi LX250 ainulaadne konstruktsioon. Pingil LX250 liigub lai saepea mööda kahte rööbast ja võimaldab saagida kuni 140 cm läbimõõduga palke. Laia materjali joondamiseks ja lihvimiseks töötas Wood-Mizer välja höövli MB200 SlabMizer, mis paigaldataks LT-saeraami sängi ja see võimaldab operaatoril lihvida kuni 142 cm laiuseid puidust laudu viie neljapoolse karbiidnoaga lõikepea ja orbitaalse lihvpea otsiku abil.Töötame sõltumatult ehk kuidas olla iseenda peremees

Paljud Wood-Mizeri mobiilsete saeraamide omanikud töötavad sõltumatute ettevõtjatena, osutades lepingu alusel saagimisteenust tellija asukohas. Selliste klientide jaoks tõi Wood-Mizer turule uued laiade saepeadega mobiilsed saeraamid, ühendades nii mobiilsuse ja suurte palkide ümbertöötlemise.

LT15CLASSIC WIDE Mobile on hea hinnaga ja suurepärane pink, millel on segmentidest kokkupandav säng. Pink LT20WIDE Mobile on aga täiustatud lahendus, kuna selle säng võib olla palkide manipuleerimiseks varustatud erinevate hüdrauliliste süsteemidega, mis on oluline raskete palkidega töötamisel. Mõlemad masinad loovad konkurentsieelise uutel turgudel, sealhulgas linnapuidu ümbertöötlemisel.

Wood-Mizeri stendil avanes külastajatele huvitav võimalus võrrelda Wood-Mizeri lintsaeraamide tööd. Kuna esitleti LT-sarja kõiki pinke, tulid välja pinkide juhtimise, kiiruste ja tootlikkuse selged erinevused. Näiteks väikese saeraamiga LT15, millel on madal segmenteeritud säng, 7,5 kW mootor ja 32 cm lai lintsaag, tehti kõik palkide pealelaadimise ja positsioneerimisega seotud tööd käsitsi. LT-sarja kõige tootlikumal ja kiiremal saeraamil LT70 on aga multifunktsionaalne hüdraulikasüsteem, 18,5 kW peamootor, rihmarataste läbimõõtu on suurendatud kuni 600 mm ja kasutatakse 38 mm laiust lintsaagi.

Kõikidele Wood-Mizeri lintsaepinkidele saab lisada elektroonilised joonlauad. See on seade, millega saab saepead automaatselt õigele kõrgusele seadistada, et programmeerida nii plaadil nõutav paksus. Pinkidel LT70 on see elektrooniline seade standardvarustuses.UUS! Saagimine „rohelise“ energiaga


Messil LIGNA 2023 esitles ettevõte Wood-Mizer tööstusharu esimest elektrilise akuga töötava saepingi prototüüpi. Pingile LT15WIDE mõeldud uus toiteallikas annab saemeestele võimaluse soetada endale hea hinnaga elektriline saeraam koos vahetatavate akudega.

Wood-Mizeri elektrilise akuga saeraami ilmumine on veel üks samm meie planeedil rohelise energia kasutamise suunas.Oma loomingulise potentsiaali avamine

Nendele kasutajatele, kes tegelevad puidutöötlemisega hobi korras, esitles Wood-Mizer kõige väiksemat ja odavamat saeraami LX50, mis pakub kõrget kvaliteeti ja täpsust väikeste puidukoguste saagimisel.

Lisaks esitles Wood-Mizer eraldi stendil Wood-Mizeri kompaktsete puidutöötlemispinkide kogu sarja, sealhulgas kahte uut pinki – höövel-freespinki MP280 ning formaat-juurdelõikuspinki MS750. Messil LIGNA 2023 tutvustati esmakordselt ka materjalide automaatse töötlemise jaoks mõeldud CNC-ga pinki Wood-Mizer CNC5003.

Wood-Mizer ei tooda üksnes seadmeid, vaid on ka üks suurimatest lõiketööriistade tootjatest ja tarnijatest. Messil LIGNA esitleti Wood-Mizer TOOLSi allüksuse osana täielikku lintsaagide, ketassaagide, raamsaagide, höövelnugade ja freeside valikut koos lintsaagide teritamise ja räsamise seadmetega.

Ettevõtte Wood-Mizer asutasid ligi 40 aastat tagasi kaks insenerist leiutajat, kes ühinesid, et lahendada loominguline ülesanne – luua maailma esimesed mobiilsed saeraamid. See otsus muutis täielikult metsatööstuse järgnevate aastate arengusuundi ja andis saemeestele uued võimalused – mobiilsuse, ökonoomsuse, energiatõhususe, samuti hinnalise metsaressursi hoidmise tänu kitsa lõike tehnoloogiale. Messil LIGNA 2023 veendusime, et pea 40+ aastat pärast seda, kui andekad inseneridest leiutajad lõid ettevõtte Wood-Mizer, jätkab see maailmale innovatsiooni toomist. Need innovatsioonid muudavad paremaks nii Wood-Mizeri pinkide kasutajate, omanike kui ka nende kogukondade elu, lubades neil ellu viia oma unistusi, realiseerida puiduga seotud projekte ja oma ettevõtteid – metsast valmistoodanguni.

***

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizeri pressikeskus

Te olete Wood-Mizeri – maailma juhtiva lintsaagide ja saepinkide tootja – pressikeskuse lehel. Siit leiate ettevõtte uudiseid, seadmete kasutamise lugusid ning videointervjuud saepinkide omanikega.

Iga lugu on äriidee või uus lähenemine, mis aitab oma ärile teise pilguga vaadata. Kui otsite uusi tehnoloogiaid või mõtlete oma projektist saetööstuses, siis olete sattunud õigele kodulehele!


pressikeskus